Hromadná doprava ve Středočeském kraji se vrátí do běžného režimu 18. května

13.05.2020
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace ohledně nemoci Covid19 se s účinností od 18. května 2020 vrací hromadná doprava ve Středočeském kraji do svého běžného režimu. Na základě rozhodnutí Středočeského kraje a následného odsouhlasení také Hlavním městem Prahou dochází k urychlení návratu rozsahu veřejné dopravy do normálního stavu u vlakových a příměstských autobusových linek PID na území Prahy a Středočeského kraje oproti původnímu předpokladu již od pondělí 18. května 2020. Některé školní spoje na části příměstských autobusových linek budou obnoveny již od středy 13. května 2020.

"Reagujeme tak na novou situaci ve výuce na školách. Termín obnovení dopravy v plném rozsahu je v souladu s předpokládaným ukončením nouzového stavu," vysvětluje hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Všechny změny lze nalézt na webu pid.cz v sekci Jízdní řády. Jízdní řády linek mimo systém PID (tedy linek PAD a SID) lze nalézt na webu portal.idos.cz. Všechny změny jsou též implementovány ve vyhledávačích spojení (např. IDOS, CG Transit, nebo PID Lítačka).

Pro shrnutí:

  • v týdnu od 11. - 15. května 2020 budou postupně zaváděny spoje na obsluhu dopravy žáků, kde došlo k "plošnému vyučování",
  • od 18. května 2020 bude obnovena veřejná hromadná doprava v plném rozsahu.

Zdroj: Středočeský kraj, pid.cz