Oznámkovali jsme výluku na Štěchovicku!

15.06.2020

O víkendu 13. - 14. 6. 2020 byla zcela uzavřena silnice II/102 ve směru Štěchovice mezi obcemi Strnady a Měchenice. Z tohoto důvodu byl výrazně omezen provoz autobusových linek. V úseku Vrané nad Vltavou - Měchenice byla zavedena náhradní vlaková doprava.

Smíchovské nádraží - sobota - 10:06
Smíchovské nádraží - sobota - 10:06
Smíchovské nádraží - sobota - 10:06
Smíchovské nádraží - sobota - 10:06

Byla zavedena náhradní autobusová linka 742 (Smíchovské nádraží - Vrané nad Vltavou), kterou provozoval dopravce ARRIVA Střední Čechy a Martin Uher (jedno pořadí). Jízdné se zde neplatilo, nebyla zde prováděna kontrola jízdních dokladů. Ve Vraném n.Vlt. byla zajištěna návaznost na náhradní vlakovou dopravu do Měchenic. V Měchenicích pak navazovaly spoje linek 314, 338 a 361 do Davle, Nového Knína a Štěchovic.

Linka 338 byla zavedena ve dvou variantách:

  • Smíchovské nádraží - Strnady
  • Měchenice,Žel.st. - Hradištko,Pikovice,Most

Výjimku v organizaci výluky tvořila linka 360. Ta byla vedena v odklonové trase Smíchovské nádraží - Dobříš,Žel.st. - Nový Knín - Korkyně,Křížov,U Kapličky - Sedlčany,Aut.st. Tato linka byla používána zejména cestujícími z Nového Knína do Prahy a zpět.

Na všech spojích linek 338 (Smíchovské nádraží - Strnady) a 742 platil nástup zadními dveřmi bez kontroly jízdních dokladů. Tento přistup by však nebyl na škodu ani u příměstských linek. Při naší inspekci bylo zjištěno, jaké krátké obraty se zde uplatňovaly. Příkladem byl sobotní spoj linky 361, který měl do zastávky Měchenice,Žel.st. příjezd v 10:46 od Nového Knína, přičemž přijel se 7 minutovým zpožděním. Obrat, na který měl minutu, tedy spoj s odjezdem v 10:47 do Nového Knína měl 12 minut zpoždění. Cestou do Nového Knína nabral zpoždění na 21 minut.

Vybrané spoje byly zdvojeny, přesto kapacitně nedostačovaly.

Autor: Jan Pecka

Foto: Vojta Vilímec

zdroj: pid.cz