Praha: Od 17. května se vrátí standardní režim odbavování

12.05.2021

V návaznosti na uvolňování protiepidemických opatření ROPID, Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) a ostatní dopravci v rámci PID od pondělí 17. května zruší některá omezení v odbavování cestujících na autobusových a tramvajových spojích. Do všech vozidel bude znovu možné nastupovat také předními dveřmi a uvolní se doposud zablokované přední řady sedadel na městských i příměstských linkách. 

ilustrační foto: Jan Pecka
ilustrační foto: Jan Pecka

Režim zastávek na znamení na autobusových i tramvajových linkách bude od 17. května opět sjednocený. Autobusy a tramvaje na nich budou zastavovat při přítomnosti cestujících na zastávce. Pro výstup je potřebné včas zmáčknout tlačítko STOP (u autobusů), resp. signalizaci k řidiči (u tramvají), a to po odjezdu z předchozí zastávky. 

V platnosti zůstávají tato mimořádná opatření, související s pandemií covid-19:  

- Zrušení doplňkového prodeje jízdenek u řidiče na městských autobusových linkách

- Povinnost cestujících mít během celého pobytu ve všech prostorách MHD zakrytý nos i ústa respirátorem nebo nanorouškou. 

- Nadále s ohledem na zajištění lepší výměny vzduchu ve vozidlech zachováme režim centrálního otevírání dveří řidičem autobusu či tramvaje, resp. strojvedoucím metra (bez nutnosti používání tlačítek poptávkového otevírání dveří). V případě autobusů se režim centrálního otevírání všech dveří obdobně jako v minulosti nevztahuje na přední dveře, které řidič otevírá dle aktuální potřeby nástupu nebo výstupu cestujících. 

převzato z: FB/Dopravní podnik hlavního města Prahy

Foto: Jan Pecka