V Mnichově Hradišti jedou autobusy z nových zastávek u náměstí

14.11.2020

V Mnichově Hradišti pokračují další práce na revitalizaci Masarykova náměstí. Kvůli tomu se už v říjnu po 59 letech autobusy z náměstí odstěhovaly, dočasné útočiště našly v jiných zastávkách po městě. Od soboty 14. listopadu se ale do lokality náměstí většina spojů vrátí. Jezdit nebudou přímo z jeho plochy, ale ze zastávek, které vznikly na hlavní silnici před budovou městského úřadu.

V každém směru byly vybudovány nové zastávky. Ta u budovy městského úřadu je označena jako stanoviště A, v opačném směru, u parkoviště, je stanoviště B. Zastávky mají přístřešky, lavičky a další vybavení pro pohodlné čekání na spoj. Autobusy budou ze stanovišť odjíždět v logickém směru další jízdy. Vše se pevně usadí až s obvyklou prosincovou změnou v jízdních řádech, kdy budou některé linky z nových zastávek u náměstí prodlouženy až na Dopravní terminál. Jde třeba o rychlíkovou linku 260230 z Mnichova Hradiště do Mladé Boleslavi, linku 260290 do Rokyté nebo 260320 směr Sychrov a Kruhy.

Než dojde ke změně jízdních řádů od 13. prosince, budou ještě tři linky mimořádně zastavovat v náhradních zastávkách v Palackého ulici. Do té doby zde tedy zastaví linka 260005 Mladá Boleslav - Mimoň, ranní školní spoj na lince 260290 Rokytá - Mnichovo Hradiště a tři spoje linky 541381 Osečná - Praha.

  • linka 260005 Mladá Boleslav - Mimoň zastavuje stále v náhradní zastávce MH, náměstí v Palackého ulici, do nových zastávek u náměstí nejede. Od 13. prosince se změnou jízdních řádů bude zastavovat pouze ve stanicích MH, zdravotní středisko a MH, Klášterská. Náhradní zastávka v Palackého ulici bude k 13. prosinci zrušena;
  • linka 260290 Mnichovo Hradiště - Rokytá, spoj č. 4 v 6:38 z Rokyté zastavuje stále v náhradní zastávce MH, náměstí v Palackého ulici, do nové zastávky u náměstí nejede. Od 13. prosince se změnou jízdních řádů bude zastavovat pouze ve stanicích MH, Klášterská a MH, zdravotní středisko, kde navazuje na libereckou linku do směru do Mladé Boleslavi. Náhradní zastávka v Palackého ulici bude k 13. prosinci zrušena;
  • linka 541381 Osečná - Praha odjede z nové zastávky MH, náměstí ze stanoviště A pouze v neděli spojem s odjezdem v 14:15 do Lázní Kundratice. Ostatní spoje pojedou přes náhradní zastávky MH, náměstí v Palackého ulici. Od 13. prosince se změnou jízdních řádů budou tyto tři spoje zastavovat pouze ve stanici MH, zdravotní středisko. Náhradní zastávka v Palackého ulici bude k 13. prosinci zrušena.

zdroj: arriva.cz - dopravní aktuality