Železnice - 4. 2. 2018

V souvislosti s rozšířením integrace dopravy v oblasti Rakovnicka a Hořovicka bude od 4. 2. 2018 rozšířena možnost použití jízdních dokladů Pražské integrované dopravy na následujících linkách a úsecích:

 • S50 nově v úseku Kamenné Žehrovice - Stochov - Lužná u Rakovníka - Rakovník
 • S51 Rakovník - Lužná u Rakovníka (dále ve směru Deštnice)
 • S53 Rakovník - Lubná (dále ve směru Královice u Rakovníka)
 • S57 Rakovník - Rakovník západ (dále ve směru Blatno u Jesenice)
 • S60 nově v úseku Králův Dvůr-Popovice - Zdice - Lochovice - Příbram (dále ve směru Mirovice)
 • S70 nově v úseku Králův Dvůr-Popovice - Zdice - Hořovice - Kařez (dále ve směru Kařízek)
 • S75 nově v úseku Beroun-Závodí - Zbečno - Křivoklát - Rakovník
 • S76 nově v úseku Vižina - Lochovice
 • R16 (rychlík) Praha - Beroun - Zdice - Hořovice - Kařez (dále ve směru Plzeň, Cheb)
 • R24 (rychlík) nově v úseku Kladno - Stochov - Lužná u Rakovníka - Rakovník 
 • R26 (rychlík) Praha - Beroun - Zdice - Lochovice - Příbram (dále ve směru Písek, České Budějovice)

V nově integrovaných vlacích a úsecích bude možné použít jednotlivé i předplatní jízdenky PID, avšak zatím bez možnosti označení papírových jízdenek PID pro jednotlivou jízdu ve stanici/zastávce nebo ve vlaku, kromě linky S76 a rychlíků R16 a R26 mezi Prahou a Berounem.

Ve zcela nově integrovaných rychlících linek R16 a R26 mezi Prahou a Berounem budou platit také jízdní doklady PID. Při kombinaci jízdenek Českých drah s předplatními kupony pro Prahu je nutné si jízdenku ČD zakoupit až do první stanice na území Prahy, tedy do Prahy-Smíchova.

Ve vlacích linky S76 bude umožněno náhradní označení jízdenek PID pro jednotlivou jízdu průvodčím (vlakvedoucím). V rychlících linek R16 a R26 lze označit jízdenky PID pro jednotlivou jízdu pouze v úseku Praha - Beroun, a to v označovačích PID umístěných v prostoru stanice.

V osobních pokladnách stanic Beroun, Hořovice, Jince, Kladno, Kladno město, Křivoklát, Příbram, Rakovník, Stochov a Zdice bude umožněn prodej jízdenek PID pro jednotlivou jízdu s předem zvoleným počátkem platnosti.

Rozšíření použití jízdenek PID pro jednotlivou jízdu ve vlacích Vraňany - Roudnice nad Labem

K termínu 4. 2. 2018 je v souvislosti s dokončením instalace označovačů papírových jízdenek PID připravováno rozšíření možnosti použití papírových jízdenek PID pro jednotlivou jízdu ve vlacích na linkách S4, U4 a R20 v úseku Vraňany - Roudnice nad Labem.

Označovače jízdenek PID budou nově instalovány ve stanicích Dolní Beřkovice, Horní Počaply, Hněvice, Roudnice nad Labem. Z ostatních stanic a zastávek (Cítov, Záluží, Dobříň) bude umožněno náhradní označení jízdenek PID pro jednotlivou jízdu průvodčím (vlakvedoucím).

autor: Jan Pecka

zdroj: pid.cz